«AirBaltic» flotē oktobrī nonāks pirmā «CS300» lidmašīna


Foto: AFP, LEON NEAL

Latvijas nacionālās aviokompānijas «airBaltic» flotē šā gada oktobrī nonāks pirmā Kanādas ražotāja «Bombardier» ražotā «CS300» sērijas lidmašīna, trešdien paziņoja aviokompānija.

Tās viceprezidents komunikāciju jautājumos Jānis Vanags atgādināja, ka «airBaltic» kopumā ir pasūtījis 20 jaunas «CS300» sērijas lidmašīnas. Pasūtījuma kopējā vērtība pārsniedz vairāk nekā pusotru miljardu ASV dolāru.

«Katrā lidmašīnā būs vietas gandrīz 150 pasažieriem. Lidmašīna pēc izmēriem ir lielāka nekā mūsu pašreizējās reaktīvās lidmašīnas. Tā arī aizlido daudz tālāk, jo lidmašīna ir ražota no ļoti moderniem materiāliem. Tā ir krietni vieglāka, krietni efektīvāka un krietni mazāk patērē degvielu. Līdz ar to mūsu pasažieri tagad atkal varēs doties uz tādām vietām kā Kanāriju salas un Dubaija,” teica Vanags.

Путешествия бизнес авиацией

«AirBaltic» flotē oktobrī nonāks pirmā «CS300» lidmašīna 00:00 / 00:56

  Jau ziņots, ka «CS300» lidaparātu ražošanas sākšana atpalika no grafika. Līgumu par to iegādi «airBaltic» un Kanādas ražotājs parakstīja 2012.gadā, un tas paredzēja, ka pirmie lidaparāti «airBaltic» rīcībā nonāks 2015.gada pēdējā ceturksnī. Taču termiņš pagarināts un šie lidaparāti tiek gaidīti šā gada rudenī.

  Vispirms «airBaltic» pasūtīja desmit lidmašīnas, ko papildināja vēl ar trijām. Šā gada aprīlī aviokompānija parakstījusi līgumu par vēl septiņu “Bombardier CS300” lidmašīnu iegādi. Tādējādi “airBaltic” kopumā pasūtīja 20 šādus lidaparātus.

  Saskaņā ar iepriekš izskanējušo informāciju, viena tāda lidmašīna Latvijas uzņēmumam izmaksās aptuveni 73 miljonus ASV dolāru.

  Авиаперелеты на мероприятия и события

  Читайте также  Francijā streiko aviosatiksmes dispečeri
  Яндекс.Метрика