Antarktīdā būvēs pirmo lidmašīnu skrejceļu


Foto: REUTERS, POOL New

Austrālijas zinātnieki izplānojuši ambiciozu Antarktīdas pētīšanas plānu, kura ietvaros uz sasalušā kontinenta tiek izbūvēts lidmašīnu skrejceļš. Tas ļaus Antarktīdā nokļūt jebkurā gadalaikā atšķirībā no iepriekšējās prakses, kad skrejceļš tika veidots ar ledus palīdzību.

Klimata pārmaiņas turpina atstāt savas pēdas arī uz aukstākā kontinenta, un Austrālijas pētniekiem tas radījis kādu iepriekš nebijušu problēmu – līdz šim izmantotais ledus skrejceļš, kuram tika dots vārds Vilkinss, arvien ilgāku laiku nav lietojams ledus kušanas dēļ.

Путешествия бизнес авиацией

Pieņemot, ka nākotnē situācija tikai pasliktināsies, Austrālija pieņēmusi lēmumu izbūvēt Antarktīdas pirmo pastāvīgo skrejceļu.

“Mums šeit vienmēr notiek cīņa ar laiku, un pašlaik, kad aviosatiksme ir normāla, daudzas dzīvnieku sugas vēl dzīvo ziemas režīmā. Lidošana arī karstākajā laikā ļaus mums paplašināt pētījumu spektru un veikt tādus pētījumus, kas iepriekš nebija iespējami,” stāsta roņu pētnieks Klaivs Makmons.

Par pastāvīgu skrejceļu Antarktīdā domāts jau iepriekš, taču tagad beidzot Austrālijas valdība gatava tam atvēlēt naudu no valsts maciņa.

Gaidāms, ka, pateicoties jaunajam skrejceļam, austrālieši Antakrtīdā izveidos pirmo lielo satiksmes mezglu, kuru jau tagad labprāt vēlētos izmantot pētnieki no citu valstu pētniecības stacijām, piemēram, amerikāņi, ķīnieši, indieši un krievi.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Lasvegasā aizdegas «British Airways» lidmašīna
Яндекс.Метрика