ASV pastiprinās aviopasažieru pārbaudes


Foto: REUTERS, JOE PENNEY

Amerikas Savienoto Valstu varas iestādes pastiprinās pasažieru pārbaudes ienākošajos avioreisos, tomēr pagaidām neaizliegs pārvadāt rokas bagāžā klēpjdatorus un citas elektroniskās ierīces.

ASV iekšzemes drošības ministrs Džons Kelijs informēja, ka tiks pastiprināti pārbaudīti no astoņām Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīm ielidojušie pasažieri un viņu pārvadātās ierīces.

Путешествия бизнес авиацией

Savukārt pret aviokompānijām, kas atteiksies īstenot šo rīkojumu, varēs noteikt dažādus ierobežojumus. Pastiprinātie drošības pasākumi tiks ieviesti pakāpeniski un ir nepieciešami, lai novērstu terorisma draudus. 

Kelijs uzsvēra, ka ASV ienaidnieki pastāvīgi strādā, lai atrastu jaunas metodes sprāgstvielu maskēšanai, uzbrucēju vervēšanai un lidmašīnu nolaupīšanai.

Iepriekš izskanēja neoficiāla informācija, ka pastiprinātās pārbaudes varētu noteikt arī pret pasažieriem, kuri ielido no Eiropas  valstīm. Tomēr pagaidām oficiālā Vašingtona šādu lēmumu nav pieņēmusi.

Šogad martā ASV amatpersonas ierobežojušas elektroiekārtu pārvadāšanu lidmašīnās reisos uz vairākām Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīm. Ierobežojumi attieksies uz desmit lidostām un deviņu lidsabiedrību reisiem.  Arī Lielbritānija paziņojusi, ka aizliegs izmantot vairākas elektroniskas ierīces britu lidmašīnu salonos, ja lidmašīnu reisi ir no Turcijas, Libānas, Jordānijas, Ēģiptes, Tunisas un Saūda Arābijas.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  EK ļauj lidmašīnās izmantot tālruņus un datorus; savs vārds jāsaka aviokompānijām
Яндекс.Метрика