ASV pirmoreiz avarē 100 miljonu dolāru vērtais F-35 iznīcinātājs


A F-35B lidmašīnaFoto: SCANPIX/REUTERS

ASV bruņotie spēki pirmoreiz zaudējuši F-35 iznīcinātāju, kas guvis ievērību arī tā milzu dārdzības dēļ, sestdien vēstīja BBC. F-35B lidaparāts nogāzās Dienvidkarolīnā, bet tā pilots veiksmīgi katapultējās un neguva savainojumus. 

Jūras kājnieku korpuss informēja, ka sākta negadījuma izmeklēšana. Ar vismodernākajām tehnoloģijām aprīkotā avarējusī lidmašīna izmaksāja apmēram 100 miljonus dolāru (86 miljonus eiro). 

Путешествия бизнес авиацией


Foto: SCANPIX/REUTERS
F-35 avārijas vietā paceļas dūmi
 

F-35 ir pasaulē dārgākā un vērienīgākā ieroču programma, kas paredz 30 līdz 40 gados izgatavot vairāk nekā 3000 lidmašīnu. Pentagons piektdien paziņoja par jaunu 141 F-35 lidaparāta iekļaušanu bruņojumā, kas kaujas mašīnas vidējo cenu samazina līdz 89,2 miljoniem dolāru (77 miljoniem eiro). F-35 programma ir kritizēta gan par dārdzību, gan ierobežotām kaujasspējām. 

ASV bruņotie spēki ceturtdien pirmoreiz izmantoja F-35B kaujas operācijā, Afganistānā vēršoties pret grupējumu «Taliban». Pirms četriem mēnešiem F-35A divos triecienos izmantoja Izraēlas armija. 

F-35 ir slavējis ASV prezidents Donalds Tramps, bet ražotājs «Lockheed Martin» uzsvēra, ka lidmašīnas ražošanā izmantotās tehnoloģijas ļauj tai izvairīties no radariem. Par galveno F-35 priekšrocību uzskata lidmašīnas sensorus un elektroniskās sistēmas, kas nodrošina tūlītēju datu apmaiņu ar komandcentru un nodrošina pilotam maksimālu informāciju par kaujaslauku.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Igaunijas lidmašīna veic avārijas nolaišanos
Яндекс.Метрика