Aviācijas diena Rēzeknes novadā

Rēzeknē vietējā lidlaukā norisinājās Aviācijas diena. Klātienē varēja aplūkot dažādus lidaparātus, redzēt paraugdemonstrējumus un  apskatīt Rēzeknes novadu no putna lidojuma.

Pirmo reizi Rēzeknes novadā vienuviet varēja aplūkot tik daudzus lidaparātus. Savu veikumu prezentēja un rīkošanos aeromobilajās operācijās demonstrēja gan gaisa spēku aviācijas bāzes eskadriļas, gan Valsts robežsardzes koledžas piloti.

„Šeit ir praktiski visas kategorijas nosegtas — šeit ir amatierbūves, kas ir pašbūvētie [lidaparāti], šeit ir standartkategorijas, šeit ir akrobātiskās kategorijas, kas arī starp citu ir pašbūvētas lidaparāts, ir helikopteri, kas arī jau standarti, profesionāli. Ir zināms attālums, kas jāievēro no skatītājiem līdz demonstrācijas līnijai, kad lidmašīnas tiek izmantotas, gan arī pašu lidmašīnu tuvumā viņu kustības zonā, ir prasība arī pēc glābējiem, mediķiem, lai viņi būtu klāt,” klāsta  Māris Gorodcovs, Civilās aviācijas aģentūras direktors.

Путешествия бизнес авиацией

Pasākuma idejas iniciatori Robežsardzes aviācijas spēku komndieris – pulkvedis Aleksandrs Šukšins un Rēzeknes pašvaldības amatpersonas ir pārliecināti, ka ir jādara viss, lai lidlauka “Rēzekne”   skrejceļš attīstītos, jo gadu desmitiem tas netiek izmantots.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs:

„Tiešām, šī infrastruktūra ir jāsaved vismaz minimālā lietošanas kārtībā, kaut vai sakārtojot drošības zonas, lai nekas nav par iemeslu šī skrejceļa bojāšanai. Lidlauks ir jāattīsta arī, iespējams, kādreiz biznesa vajadzībām.”

Gan paši rēzeknieši, gan citu novadu iedzīvotāji pasākuma laikā guva spilgtus iespaidus un ielūkojās brīnišķīgajā aviācijas pasaulē. Bet lidotājiem tā ir lieliska iespēja popularizēt savu profesiju.

Ja pasākuma viesu atsaucība būs liela, tad aviācijas diena Rēzeknes novadā norisināsies arī nākamgad.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  ASV lidmašīna veiksmīgi piezemējas pēc dzinēja eksplozijas
Яндекс.Метрика