Aviācijas spēki efektīvi palīdz pārtvert kontrabandu un glābt cilvēkus

Kopš Latvijas iekļaušanas Šengenas zonā valsts robežas uzraudzībā tiek izmantota arī aviācija. Šīs funkcijas pildīšanai pirms septiņiem gadiem Latvijā tika izveidota Aviācijas pārvalde. Šajos gados, pateicoties iespējai novērot no gaisa, tika pārtvertas vairākas kontrabandas kravas un izglābtas daudzu cilvēku dzīvības. Ik gadu, atzīmējot savu dzimšanas dienu, Aviācijas pārvalde rīko atvērto durvju dienu, kuras laikā notiek robežsargu paraugdemonstrējumi.

Aviācijas vienības izveidošana konceptuāli mainīja Latvijas robežuzraudzības organizāciju un kļuva par svarīgu mehānismu valsts robežu aizsardzībā.  Tas ļāva ne tikai saglabāt robežkontroli tajā pašā līmenī, bet arī efektīvi cienīties pret nelegālo imigrāciju un kontrabandas ievešanu.

Aviācijas pārvaldes priekšnieks Aleksandrs Šukšins min, ka, pateicoties aviācijas vienības esamībai, vidēji gadā tiek glābtas piecu cilvēku dzīvības: „Šīs struktūrvienības uzturēšana ir efektīva, jo ir gadi, kad aizturētas akcīzes preču apjoms pēc savas vērtības pārsniedzis mūsu pārvaldes budžetu. Tas ir efektīvs kompensēšanas mehānisms, kuru robežsardzes vadība izmanto apdraudētajos virzienos.”

Путешествия бизнес авиацией

Lai gan aviācijas jomas speciālisti ir nepieciešami, Latvijā pilota profesija nav pieprasīta. Kā situācijas noteicošo faktoru var minēt darba iespēju  ierobežotību, īpaši tas attiecas uz helikoptera pilotiem. Tāpat profesijas apgūšana ir dārgs pasākums.

„Jauno nāk maz klāt, pēdēja laikā viens otrs, kā es teicu — atšķiras arī tas stāvoklis lidmašīnas pilotu un helikopteru pilotu vidū. Lidmašīnu pilotu nāk vairāk, bet vienalga — pilotu sastāvs noveco. To nevar noliegt. Viņi noveco visā pasaulē, ne tikai Latvijā,” saka pilots majors Juris Korenevskis.

Runājot par Aviācijas pārvaldes darbības jomas  pilnveidošanu, tās priekšnieks min iespēju plašāk izmantot aviācijas priekšrocības citu valsts institūciju darbā: „Šeit jautājums par efektīvu menedžmentu, lai mēs varētu efektīvi nodrošināt visu valsts dienestu vajadzības. Tas savukārt liek par pienākumu papildus mācīties, apgūt jaunus darbība paņēmienus speciāli aviācijas darbu veikšanā, personāla sagatavošanā.”

Читайте также  Migla traucē lidostas «Rīga» darbu (papildināts)

Aviācijas pārvalde tika nodibināta 2008.gadā un pašlaik tā veic robežas uzraudzību ar diviem divdzinēju multifunkcionāliem helikopteriem un diviem viendzinēju modeļiem, kas galvenokārt paredzēti zaļās joslas patrulēšanai.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Яндекс.Метрика