Bali lidmašīna ar 108 cilvēkiem iebrauc jūrā, bet bojāgājušo negadījumā nav


Foto: Flickr.com/anniemole

Indonēzijas Bali lidostā sestdien lidmašīna ar 108 cilvēkiem netrāpīja uz skrejceļa un iebrauca jūrā, bet neviens negadījumā nav gājis bojā, paziņoja vietējās amatpersonas.

Indonēzijas lielākās privātās lidsabiedrības «Lion Air» lidmašīna «Boeing 737-800» netrāpīja uz skrejceļa pēc tam, kad bija nolaidusies Bali provinces galvaspilsētas Denpasaras Nguraha Raja starptautiskajā lidostā. Vietējās amatpersonas paziņoja, ka ir ievainoti 22 cilvēki.

Indonēzijas Transporta ministrijas pārstāvis Harijs Bakti Gumejs sākotnēji stāstīja, ka lidmašīna nobrauca no skrejceļa, bet vēlāk viņš precizēja sniegto informāciju, sakot, ka labos laika apstākļos lidmašīna netrāpīja uz skrejceļa. Lidmašīna ūdenī iekritusi no apmēram 50 metru augstuma.

Bali policijas priekšnieks Arifs Vājunadi vietējam televīzijas kanālam «TV One» stāstīja, ka visi pasažieri un apkalpe ir evakuēti no lidmašīnas un nogādāti lidostas terminālī.

Kāda pasažiere teica, ka «lidmašīna gatavojās nolaisties, bet pēkšņi iekrita ūdeni. Cilvēki tajā krita panikā un sāka kliegt».

Путешествия бизнес авиацией

Lai gan sākotnēji tika vēstīts, ka lidmašīnā atradās vismaz 130 pasažieru, vēlāk tika precizēts, ka tajā bija 101 pasažieris — 95 pieaugušie, pieci bērni un viens zīdainis — un septiņi apkalpes locekļi.

Negadījuma cēlonis pagaidām nav skaidrs, un par notikušo ir sākta izmeklēšana.

Policijas priekšnieks teica, ka lidmašīna Bali ieradās no Rietumjavas provinces galvaspilsētas Bandunas.

Vietējos plašsaziņas līdzekļos izplatītie video un fotomateriāli liecina, ka lidmašīna atrodas uz ūdens 200-300 metru attālumā no skrejceļa.

Avarējusī lidmašīna, kuras fizelāžas aizmugures daļā ir redzama liela plaisa, bija jauna un darbu sāka 2012.gadā.

Pirms 13 gadiem dibinātā «Lion Air» ir zemo cenu aviokompānija, kas kontrolē ap 45% Indonēzijas iekšējo gaisa satiksmes pārvadājumu tirgus.

Pagājušajā mēnesī «Lion Air» parakstīja 24 miljardus ASV dolāru (12,8 miljardus latu) vērtu darījumu ar Francijas kompāniju «Airbus» par 234 jaunu lidmašīnu piegādi no 2014.līdz 2026.gadam. Tas bija lielākais darījumus «Airbus vēsturē».

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Francijā streiko aviosatiksmes dispečeri
Яндекс.Метрика