Baltijas lidostās pērn apkalpoto pasažieru rekordi; Rīgā pieaugums mazāks


Foto: LETA, Ieva Čīka

Aizvadītajā gadā visās Baltijas lidostās pieauga pasažieru skaits un Rīgas lidosta ir saglabājusi reģionālā līdera statusu, vēsta rus.lsm.lv. Tiesa, ar Rīgu vienā līmenī jau ir nonākusi Viļņa, kur pasažieru skaits ir pieaudzis ievērojami ātrāk.

Lidosta «Rīga» norādījusi, ka to pērn izmantojuši 5,4 miljoni pasažieru, kas ir rekords Latvijas civilajā aviācijā. 

Salīdzinājumā ar 2015.gadu, pasažieru skaits ir audzis par 4,7% jeb 240 000 cilvēku.

Savukārt Viļņas lidostu pērn izmantoja 3,8 miljoni pasažieri, kas ir par 14% jeb 465 000  vairāk nekā 2015.gadā, liecina pašas lidostas sniegtā informācija. Arī Viļņas lidostai 3,8 miljoni pasažieru ir rekords.

Путешествия бизнес авиацией

Rekords ir konstatēts arī Tallinā. Turienes lidostu pērn izmantoja 2,22 miljoni pasažieru, kas ir pieaugums par 2,5%.

Bezprecendenta pasažieru skaita pieaugums ir konstatēts arī reģionālajās lidostās. Tartu par 40% salīdzinājumā ar 2015.gadu, sasniedzot 29 500, un Palangā par 60%, sasniedzot 222 000 pasažieru.

Izņēmums ir Kauņa, kuru izmantojuši aptuveni tikpat daudz pasažieru, cik 2015.gadā. Tādējādi Viļņa, Kauņa un Palanga kopumā apkalpojušas 4,8 miljonus cilvēku.

Tikmēr Latvijā Rīgas lidosta ir vienīgā valstī, kas regulāri apkalpo ienākušos un izejošos avioreisus. Tiesa, pēc rekonstrukcijas par plašāku darbību domā Liepājas lidosta, kas sākusi sarunas par sadarbību ar nacionālo aviokompāniju «airBaltic». Tiesa, ja sarunas būs veiksmīgas, tad labākajā gadījumā var runāt par avioreisiem starp Liepāju un Rīgu.

Liepājas lidostas darbību ietekmē Palangas lidostas attīstība. Palanga atrodas vien 65 kilometru attālumā no Liepājas, un no turienes ir reisi ne tikai uz Rīgu, bet arī Kopenhāgenu, Oslo, Londonu, vasarās arī — Maskavu, Kijevu un Minsku.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Briti draudējuši notriekt Latvijas kravas lidmašīnu
Яндекс.Метрика