«Bombardier» lidmašīnu piegāde «airBaltic» kavēsies


Foto: LETA, Ieva Čīka

Klātesot Satiksmes ministrijas un nacionālās aviokompānijas “airBaltic” vadībai, Kanādas ražotājs “Bombardier” otrdien, 27.decembrī Rīgā prezentēja CS 300-tās sērijas lidmašīnu, kas tuvākā nākotnē aizvietos novecojušos Boeing 737 lidaparātus “airBaltic” flotē. Lai arī jauno lidaparātu piegādes kavējas, ražotāji mierina, ka problēmu nebūs.

“AirBaltic” pasūtītajai pirmajai “Bombardier” «CS300» sērijas lidmašīnai Rīgas lidostā vajadzēja nolaisties šomēnes. Otrdien, 27.septembrī tāda arī piezemējās. Pagaidām gan ar rūpnīcas, nevis aviokompānijas krāsojumu. Šī ir tikai testa lidmašīna lai «airBaltic» pārbaudītu virszemes apkalpošanas procedūras ne tikai Rīgas lidostā, bet arī citos galamērķos. Ar zaļi nokrāsotām astēm un dzinējiem rotāto lidmašīnu piegādes kavēsies vēl mēnesi, nekā noteikts līgumā.

«Problēmas piegāžu ziņā mums ir saistītas ar dzinēju saņemšanu. Dažkārt jaunu lidmašīnu programmu izstrādē tā gadās,» saka “Bombardier” viceprezidents Robs Devārs.

«Iespaids būs uz šo gadu, bet nākamgad mēs atgriezīsimies pie normāla piegāžu plāna. Pirmās lidmašīnas nodošanas procesu “airBaltic”. Mēs ar Martinu šodien pabeigsim šo darījumu un sāksim plānot piegādi,» uzsver Devārs.

Šaubu, ka šogad būs jaunas lidmašīnās nav arī satiksmes ministram Uldim Augulim (ZZS). «Kompānijas pārstāvji ir pārliecināti, ka pirmā lidmašīna novembrī būs un pirmo septiņu lidmašīnu piegādes, kā tas ir noteikts notiks,» atzīmē Augulis.

Путешествия бизнес авиацией

Tikmēr flotes atjaunošanai gatavojas arī “airBaltic”. Jau šobrīd Monreālā Kanādā tiek gatavotas apkalpes darbam ar jaunajiem lidaparātiem. «Mūsu parakstītajā kontraktā ar «Bombardier» ir atrunāta iespēja par lidmašīnu treniņu simulatora izvietošanu “airBaltic” treniņu centrā Rīgā. Tādā gadījumā mums nepieciešamas vairāk nekā 10 lidmašīnas. Šo skaitu mēs sasniegsim divos – trijos gados un dabīgi, tad būs nepieciešams arī attiecīgs simulators,» norāda «airBaltic» prezidents Martins Gauss.

Читайте также  Virs Bengālijas līča pazudusi lidmašīna ar 20 cilvēkiem

«Bombardier» testu lidmašīna.

Pavisam “airBaltic” flotē plānotas 20 šādas lidmašīnas. Pirmā lidmašīna Rīgā ieradīsies novembra beigās.

Jau ziņots, ka «CS300» lidaparātu ražošanas sākšana atpalika no grafika. Līgumu par to iegādi «airBaltic» un Kanādas ražotājs parakstīja 2012.gadā, un tas paredzēja, ka pirmie lidaparāti «airBaltic» rīcībā nonāks 2015.gada pēdējā ceturksnī. Taču termiņš pagarināts un šie lidaparāti tiek gaidīti šā gada rudenī.

Vispirms «airBaltic» pasūtīja desmit lidmašīnas, ko papildināja vēl ar trijām. Šā gada aprīlī aviokompānija parakstījusi līgumu par vēl septiņu “Bombardier CS300” lidmašīnu iegādi. Tādējādi “airBaltic” kopumā pasūtīja 20 šādus lidaparātus.

Saskaņā ar iepriekš izskanējušo informāciju, viena tāda lidmašīna Latvijas uzņēmumam izmaksās aptuveni 73 miljonus ASV dolāru.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Яндекс.Метрика