Eiropas aviosatiksmi kavē kārtējie streiki


Foto: flickr.com/uggboy

Eiropa jau atkal piedzīvo streiku vilni. Grieķijas valdība kārtējo reizi izsludinājusi ārkārtas civilo mobilizāciju, lai novērstu skolotāju streiku eksāmenu laikā. Tikmēr protesta akcijas Beļģijas un Horvātijas lidostās ietekmējušas tūkstošiem aviopasažieru.

Путешествия бизнес авиацией

Jau kuro dienu Briseles starptautiskajā lidostā krājas ceļojumu somu un čemodānu kalni, bet pasažierus aicina ņemt līdzi tikai pašas nepieciešamākās lietas. Tam par iemeslu – bagāžas krāvēju beztermiņa streiks. Darbinieku trūkuma dēļ viņiem jāstrādā virsstundas un jāiztur pamatīga slodze.

„Mēs nupat uzzinājām, ka 180 pasažieru lidmašīnas pārkraušanā nodarbināti vien divi cilvēki, kuriem jātiek galā ar gandrīz 250 bagāžas vienībām,” norādīja arodbiedrības pārstāve Sandra Langenusa.

Beztermiņa streiku otrdien izsludinājuši arī grūtībās nonākušās Horvātijas nacionālās aviokompānijas piloti un stjuarti. Viņi cīnās pret restrukturizācijas plānu, kas paredz atlaist 200 darbinieku, bet atlikušajiem samazināt algas pat par 40%. Lidsabiedrība pērn strādāja ar aptuveni 34 miljonu latu zaudējumiem, bet tās parādi ir trīskārt lielāki. Pašlaik aviosabiedrību subsidē valsts, taču pēc tam, kad Horvātija jūlijā kļūs par Eiropas Savienības dalībnieci, subsidēšanai būs nepieciešama Eiropas Komisijas atļauja, ko iegūt nav viegli.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  «airBaltic» Maskavas reisa lidmašīna pilota pašsajūtas dēļ atgriežas Rīgā
Яндекс.Метрика