EP grozīs aviopasažieru tiesību nosacījumus

Eiropas Parlaments (EP) pievērsies jautājumam par aviopasažieru tiesību uzlabojumiem. Par regulas grozījumiem lems sesijā Strasbūrā. Pirms tam pētījumos secināts, ka cilvēki nav informēti par tiesībām uz kompensācijām lidmašīnu kavēšanās gadījumā, kā arī par to, kur un kādā apmērā tās var saņemt.

Grozījumi aviopasažieru tiesību jautājumos gan nestāsies spēkā ar 3. februāra balsojumu, stāsta Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), kurš nodarbojas arī ar transporta un tūrisma jautājumiem.

Jaunā kārtība ierobežos aviokompāniju iespējas aizbildināties ar «ārkārtas apstākļiem», tiks palielinātas kompensācijas, kā arī būs nopietnāk jāinformē par aviopasažieru tiesībām.

Путешествия бизнес авиацией

„Pašlaik tā situācija ir tāda, ka ļoti mazs procents pasažieru pieprasa savas kompensācijas. Lidmašīnai kavējoties vairāk nekā trīs stundas,  pasažierim kompensācija pienākas kā par atceltu reisu,” norāda Zīle.

EP ierosinātajos grozījumos noteikts, ka, lidmašīnai kavējoties trīs stundas, pasažieris var pieprasīt kompensāciju 300 eiro apmērā. Tas attiecas uz lidojumiem Eiropas robežās, proti, 2500 kilometru attālumā. Ja lidojums paredzēts 6000 kilometru attālumu un kavējas par piecām stundām, klientam ir tiesības pieprasīt 400 eiro lielu kompensāciju, bet pasažieri, kuru reiss kavējas septiņas stundas un tā lidojuma attālums pārsniedz 6000 kilometru, var pieprasīt 600 eiro samaksu par zaudējumiem.

Pēc parlamenta balsojuma par regulas grozījumiem vēl jāvienojas dalībvalstu ministriem, kuri vairāk aizstāvēs aviokompāniju intereses, prognozē Zīle. Arī «airBaltic» pārstāvji norāda, ja regula pastiprinās aviokompānijas izmaksas, tas novedīs pie tā, ka par izmaksu palielinājumu būs jāmaksā pašiem pasažieriem, iegādājoties lidojuma biļeti.

Parlamenta balsojums nebūs pēdējais solis, jo šo Eiropas Komisijas aviopasažieru tiesību regulējuma priekšlikumu vēl turpina izskatīt dalībvalstis ES Padomē. Vēlāk uzsāksies Padomes un Eiropas Parlaments sarunas, taču, lai gan Parlaments noteicis šo regulējumu par vienu no ES likumdošanas prioritātēm,  maz ticams, ka vienošanas tiks panākta līdz EP vēlēšanām šī gada maijā, atzīst Zīle.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Polijā avarējusi Latvijā reģistrēta ultravieglā lidmašīna; bojā gājuši divi cilvēki
Яндекс.Метрика