Krievijā prokuratūra pārbauda incidentu, kā pasažieri stūmuši lidmašīnu uz skrejceļu


Foto: kadrs no video

Krievijā Noriļskas prokuratūra sākusi pārbaudi par incidentu ar čartera lidmašīnu, kuras šasijas stāvvietā sasalušas un pasažieri to stūmuši kā iebuksējušu automašīnu, ziņo raidsabiedrības BBC Krievijas dienests. 

Noriļskas prokuratūra sākusi pārbaudi pēc internetā ievietotā video, kurā redzams, kā cilvēki stumj lidmašīnu uz skrejceļu.  

Prokurora palīdze Oksana Grbunova pavēstījusi, ka incidents ar aviosabiedrības „Katekavia” lidmašīnu „Tu-134” noticis otrdien Krasnojarskas apgabalā. Lidmašīnai bija jāveic čartera lidojums  maršrutā Igarka – Krasnojarska.

Pēc Gorbunovas teiktā, lidmašīna aptuveni divas diennaktis pavadīja stāvvietā, kad gaisa temperatūra bija -52 grādi, tādēļ šasijas bremžu sistēmas sasalušas un ar autotransportu lidmašīnu nebija iespējams izkustināt no vietas.  

Путешествия бизнес авиацией

„Pasažieri mēģināja izkustināt lidmašīnu, kā iebuksējušu automašīnu, ko principā darīt kategoriski aizliegts, jo tā var, piemēram, sabojāt apšuvumu,” stāstījusi Gorbunova.  

Kāds avots lidostā portālam „LifeNews” pastāstījis, ka aviokompānija izmantojusi šasijas smērvielas, kas nav paredzētas tālo ziemeļu rajoniem, tāpēc balsti piesaluši pie zemes, bet tos vēlāk izdevās sasildīt un izkustināt lidmašīnu.  

Cits avots lidostā laikrakstam „Komsomoļskaja Pravda” pavēstījis, ka auto nevarēja izkustināt lidmašīnu, tāpēc pasažieri izkāpuši, lai būtu vieglāk, bet lidmašīnas stumšana bija tikai joks.  

Reiss gan veiksmīgi nonācis galapunktā. Lidmašīna pārvadāja 74 Tālo Ziemeļu līgumdarbiniekus. 

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  ES uzlabos pasažieru lidmašīnu izsekošanu
Яндекс.Метрика