Latvijā turpina meklēt pazudušo Lietuvas lidmašīnu «An-2»


Foto: Douglas Johnson, flickr.com

Joprojām bez panākumiem norit meklēšanas darbi Baltijas jūrā, kur 16.maijā pazudusi Lietuvas lidmašīna “An-2” ar diviem pilotiem uz borta. Palīdzību lidmašīnas meklēšanā sniedz arī Latvija — mūsu bruņoto spēku helikopters “Mi-17”, kas speciāli aprīkots meklēšanas un glābšanas darbiem, veic operāciju Lietuvas puses norādītajā rajonā.  

Путешествия бизнес авиацией

Lidmašīna piederēja lauksaimniecības aviācijas uzņēmumam “Klaipēdas aviolīnijas” — tā bija nupat iegādāta un lietuviešu piloti to no Gēteborgas nogādāja Lietuvā. Pēdējo reizi sakari ar viņiem fiksēti 16.maijā ap pulksten 16, kad lidmašīna atradusies aptuveni 97 jūras jūdzes no Palangas piekrastes. Pēc tam tā pazudusi. Laika apstākļi tobrīd bijuši apmierinoši, un tiek uzsvērts, ka pilotiem bijusi ļoti liela darba pieredze.

«Šie piloti bija ārkārtīgi pieredzējuši. Viens no viņiem ar šī tipa lidmašīnu lidojis vairāk nekā 40 gadus. Ir ļoti grūti viņus nobiedēt. Visvairāk mūs satrauc tas, ka viņi neizgāja uz radiosakariem. Tas nozīmē, ka noticis kaut kas pēkšņs un ārkārtējs, un viņi neko nevarēja pateikt. Šādas lidmašīnas parasti nav aprīkotas ar “melnajām kastēm”. Ir tikai monogrāfs, kas pieraksta augstumu. Notikušā noskaidrošanai tas ir bezjēdzīgs,» skaidro Lietuvas Civilās aviācijas administrācijas pārstāvis Alvīds Šumsks.

Meklēšanas operācija notika visu pagājušo nakti – sākotnēji glābšanas darbos iesaistīti Lietuvas un Zviedrijas glābēji. Latvijas palīdzība tika lūgta 17.maija rītā, jo tika pieļauts, ka lidaparāts spēcīgajā vējā varētu nonākt Latvijas teritoriālajos ūdeņos. Bija cerība, ka pieredzējušajiem pilotiem varētu būt izdevies nosēdināt lidmašīnu jūrā un viņi paši, iespējams, izglābušies. 

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Bali lidmašīna ar 108 cilvēkiem iebrauc jūrā, bet bojāgājušo negadījumā nav
Яндекс.Метрика