Lielvārdē Gaisa spēki mācās rīkoties aviokatastrofas gadījumā

Gaisa spēku bāzē Lielvārdē notika gaisa spēku mācības, kurās izspēlētais scenārijs  paredzēja, ka ir saskrējušās divas militārās lidmašīnas, ir daudz cietušo, un tos ar helikopteru nogādā uz slimnīcām Rīgā. 

Pa Lielvārdes lidlauka skrejceļu traucas  palīdzības un glābšanas komandas, atskanējis trauksmes zvans —  ASV Nacionālās gvardes transporta lidmašīna C-130 “Hercules” sadūrusies ar daudz mazāko Latvijas armijas lidaparātu AN, kas aizdedzies. Šādu izspēlētu ainu varēja vērot mācību laikā.  

Pēc mācību scenārija — gaisa kuģos bija 57 cilvēki un divi gājuši bojā.  

Notikuma vietā kopā darbojās militārie mediķi un civilie mediķi no Neatliekamās  medicīniskās palīdzības dienesta.

Путешествия бизнес авиацией

Mācībās “Gaisa Dūre 16” gaisa spēki pārbaudīja savu dienestu spēju rīkoties militārās aviācijas nelaimes gadījumā un vienlaikus gatavojās arī Lielvārdes lidlauka sertifikācijai, kur viena no prasībām ir  ātri rīkoties ārkārtas situācijās. Ikdienā gaisa spēku eskadriļa palīdz meklēšanas un glābšanas darbos un transportē smagi slimos un ievainotos uz slimnīcām Rīgā.

Pērn ar helikopteriem uz galvaspilsētu no reģioniem  pārvesti 14 pacienti.

“Mums šīs mācības ir pirmās, ko mēs testējam. Pirmā rezultātu apskate ar lidostu “Rīga”, kur mums atzīmēja, kas mums ir jāpalabo, jāizlabo; divu nedēļu laikā visu precizēsim un veiksim izmaiņas ārkārtas situāciju plānā,” atzina Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris Armands Saltups.

Vasarā lidlaukā testēja ārkārtas bremzēšanas sistēmu, kuras uzdevums ir  apturēt gaisa kuģus uz skrejceļa, ja tiem nedarbojas bremzes. Viss atbilda normatīviem.

Lielvārdes lidlauku atklāja pirms diviem gadiem, kopumā tajā investēti 80  miljoni eiro, un tas ir piemērots, lai nolaistos īpaši sarežģītos apstākļos.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Pasažieres stāsts: «airBaltic» reisa ārkārtas nosēšanās laikā cilvēki lidmašīnā bija ļoti savaldīgi
Яндекс.Метрика