Liepājas lidosta saņem sertifikātu komerclidojumiem


Foto: Publicitātes attēls

Liepājas starptautiskā lidosta trešdien, 2.novembrī, saņēma sertifikātu komerclidojumu nodrošināšanai. Lidostas vadība norāda, ka lidojumi varētu sākties nākamā gada marta beigās. Tiesa, līdz komerclidojumu sākumam ir atlicis nepilns pusgads, līgumus ar aviosabiedrībām lidosta vēl nav noslēgusi.

Šogad Liepājas starptautiskajā lidostā izbūvēts jauns skrejceļa segums, atjaunots lidmašīnu perons, stāvvietas un citi elementi. Tas viss izmaksājis 9,27 miljonus eiro, tostarp 7,8 miljoni ieguldīti no Eiropas Kohēzijas fonda. Liepājas starptautiskā lidosta ir Liepājas pašvaldības īpašums un, kā stāsta pati pašvaldība un lidostas valde – ieguldītos līdzekļus atpelnīt varētu vien ilgākā laika periodā, nevis gada laikā.

Lidostas valdes loceklis Agris Sprūde atklāj, ka nākamais solis pēc sertifikāta iegūšanas ir attīstīt aviācijas drošību, proti, bagāžas pārbaudes sistēmas pirms un pēc lidojumiem, kā arī tehniskā personāla piesaistīšana un infrastruktūras uzlabošana. Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) norāda, ka Liepājas lidostai ir liela loma ne tikai Liepājas, bet visas valsts ekonomiskā attīstībā.

Путешествия бизнес авиацией

»Liepājas lidostā nākotnē iespējami ne tikai pasažieru, bet arī kravu pārvadājumi, kas, iespējams, būs sasaistāmi kopā gan ar ostu, gan ar lidostu, gan ar autoceļiem,» komentē  Augulis.

Jautāts par Palangas lidostas tuvumu un Liepājas lidostas konkurētspēju starptautiskā tirgū, Augulis pieļauj iespēju, ka zināma negatīva ietekme finansiāli būs sagaidāma, taču viss esot atkarīgs no tā, kādus reisus aviosabiedrības piedāvāšot.

Liepājas starptautiskajai lidostai šobrīd norit pārrunas ar vairākām aviosabiedrībām, Aizsardzības ministriju un dažādām iekšlietu struktūrām par iespējamo sadarbību, piemēram, dažādu aviācijas apmācību izveidošanu lidostas teritorijā.

Esot plāni arī par reisa Liepāja – Rīga – Liepāja atjaunošanu.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Igaunijas lidmašīna veic avārijas nolaišanos
Яндекс.Метрика