Mazizmēra lidmašīna pārkāpusi Latvijas gaisa telpas robežu


Foto: aeromil-yf.pagesperso-orange.fr

Aviācijas bāzē Šauļos izvietotie NATO gaisa telpas patrulēšanas operācijā iesaistītie Francijas Gaisa spēku iznīcinātāji «Mirage» pirmdienas vakarā pavadījuši mazizmēra pasažieru lidmašīnu, kura pilots bija pārkāpis lidošanas noteikumus Latvijas gaisa telpā, liecina Latvijas Aizsardzības ministrijas izveidotajā militāro ziņu portālā «Sargs.lv» publicētā informācija.

Informācija par to, ka Lietuvas-Latvijas gaisa telpas robežu šķērsojis nezināms lidaparāts, saņemta ap plkst.20.30. Lidaparāta identificēšanai jau Lietuvas gaisa telpā nekavējoties tika iesaistītas dežūrējošās patruļlidmašīnas, kuras pirms tam veica treniņlidojumus.

Patruļlidmašīnas fiksēja divvietīgu mazizmēra pasažieru lidmašīnu, kura pavadīta līdz Ventspils lidlaukam.

Путешествия бизнес авиацией

Noskaidrojies, ka Itālijā reģistrētā lidmašīna bija ceļā no Polijas uz Norvēģiju, Latvijas gaisa telpu šķērsojot bez iepriekš saskaņota starpvalstu lidojuma plāna un bez atbildētāja un radio sakariem ar civilajiem dispečeriem, tādējādi pārkāpjot lidošanas noteikumus Latvijas gaisa telpā.

Apstākļu noskaidrošanai uz lidostu tika norīkoti Valsts policijas un Valsts robežsardzes pārstāvji.

Pēc uzdevuma veikšanas patruļlidmašīnu kaujas izlidojums turpināts jau kā treniņlidojums, kas notika Ventspils tuvumā. Pavisam Latvijas gaisa telpā pirmdien tika veikti četri treniņlidojumi, divi no kuriem notika Kurzemes un Zemgales reģionā, bet vēl divi — virzienā Bauska-Valka.

Līdzīgs valsts gaisa telpas robežas pārkāpums konstatēts 2011.gada jūlijā, kad bez saskaņota lidojuma plāna trīs ielidojušās mazizmēra pasažieru lidmašīnas NATO iznīcinātāji «Mirage-2000» nosēdināja Ādažu lidlaukā.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Atsākta virs Baltijas jūras pazudušās Lietuvas lidmašīnas meklēšana
Яндекс.Метрика