Pētnieki brīdina par turbulences palielināšanos lidojumos

Klimatisko izmaiņu dēļ nākotnē lidojumi var kļūt daudz nemierīgāki, jo turbulences kļūst arvien spēcīgākas. Par to paziņojuši britu klimata pētnieki. Jaunākajā pētījumā arī brīdināts, ka lidmašīnu pasažieriem jābūt arvien uzmanīgākiem, jo nākotnē var palielināties arī pasažieru traumatisms.

Katru gadu no atmosfēras turbulences radītajiem nemierīgajiem lidojumiem cieš vairāki simti pasažieru, bet aviokompānijām visā pasaulē tiek nodarīti aptuveni 150 miljonu dolāru lieli zaudējumi.

Путешествия бизнес авиацией

Kā žurnālā „Nature Climate Change” publicētajā jaunākajā pētījumā noskaidrojuši Lielbritānijas Redingas universitātes klimata pētnieki, klimata izmaiņas skar ne tikai Zemes virsmu, bet arī ietekmē atmosfēras vējus desmit kilometru augstumā, kur parasti pārvietojas pasažieru lidmašīnas.

Pētījumā konstatēts, ka pašlaik katra lidmašīna turbulencē pavada vismaz 1% no lidojuma laika, taču nākamo 40 gadu laikā šis skaitlis var pieaugt par 10-40%. Zinātnieki arī pieļauj, ka izvairoties no spēcīgākajiem turbulences rajoniem, lidojumu ilgums var paildzināties, pieaugot arī degvielas patēriņam un kaitīgo izmešu apjomam.

Pētījuma autori arī norāda, ka šādi klimats ironiskā veidā atriebjas par tam nodarīto kaitējumu.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Rostovā avarējušās lidmašīnas kapteinis bijis pārguris
Яндекс.Метрика