Vācijas aviācijā bijušas problēmas ar drošības noteikumu ievērošanu


Foto: AFP, FRANCIS MALENFER

Eiropas aviācijas drošības aģentūra jau ilgāku laiku bija nobažījusies par Vācijas civilās aviācijas pārvaldes darbu. Tas kļuvis zināms pēc traģiskās „Germawings” aviokatastrofas Alpos, kur bojā gāja 150 cilvēku.

Eiropas aviācijas drošības aģentūrā norādīja, ka tā vairakkārt brīdinājusi par lidojumu drošības noteikumu neievērošanu Vācijā, ziņo raidsabiedrība BBC.

Vācijas civilās aviācijas pārvalde pagājušā gada novembrī saņēma norādījumus no aģentūras novērst virkni nepilnību, tai skaitā personāla nepietiekamo skaitu. Tas varēja radīt problēmas nepārtrauktas uzraudzības nodrošināšanā, tai skaitā attiecībā uz ekipāžas veselības stāvokli.

2011.gadā Eiropas aviācijas drošības aģentūra brīdinājusi, ka Vācijā, Itālijā, Grieķijā un vēl dažās Eiropas Savienības valstīs netiek ievēroti visi nepieciešamie noteikumi, ziņo rbc.ru. Saistībā ar drošības noteikumu pārkāpumiem šīs valstis tika iekļautas melnajā sarakstā.

Путешествия бизнес авиацией

Vācija bija apņēmusies risināt jautājumu par cilvēkresursiem un personālu pārraudzības struktūrās. 2011.gada beigās Vācija tika svītrota no šī melnā saraksta. Tomēr ES inspektori aizvien uzgāja nepilnības aviācijas nozarē Vācijā, un daudzas no šīm problēmām nebija risinātas ilgāku laiku.

ES pārstāvji gan skaidroja, ka katrā no 28 dalībvalstīm bija konstatēti kādi pārkāpumi civilajā aviācijā, tomēr neprecizēja, kādas tieši. Iespējams, ieteikumi Vācijai bija saistīti ar cilvēkresursu, tai skaitā medicīnas problēmām.

Savukārt Vācijas Transporta ministrijā pauda, ka nav iemeslu kritizēt Vācijas civilās aviācijas pārvaldi.

Jau ziņots, ka Vācijas aviosabiedrības „Lufthansa” meitas uzņēmuma, lētās aviokompānijas „Germanwings” lidmašīna ar 150 cilvēkiem avarēja 24.martā Francijas Alpos ceļā no Barselonas uz Diseldorfu. Lidmašīnas atlūzas tika atrastas grūti pieejamā kalnu rajonā. Aviācijas eksperti izteicās, ka lidmašīnas vecums – 24 gadi – nevar būt iemesls lidmašīnas katastrofai. Līdz šim „Germanwings” lidmašīnām nekādu būtisku problēmu nebija bijis.

Читайте также  EK Transporta direktorāta vadītājs: Tādām lidsabiedrībām kā «airBaltic» vajadzīgs spēcīgs partneris

Vēlāk izmeklētāji atklāja, ka lidmašīnu avārijas brīdī vadījis tikai viens pilots, jo otrs tobrīd bija izgājis no kabīnes, un vēlāk izmeklētāji paziņoja, ka kabīnē esošais pilots lidmašīnu nogāza apzināti.

Pēc Diseldorfas prokuratūras datiem, to izraisījušais otrais pilots Andreass Lubics pirms traģēdijas pētījis pašnāvības metodes un lidmašīnas pilotu kabīnes durvju drošības sistēmu.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Яндекс.Метрика