Virs Latvijas drīzumā sāksies zemie lidojumi

Drīzumā Austrumlatvijas teritorijā  ik pa laikam būs pamanāmas militārās lidmašīnas, kas mācību nolūkos lidos krietni zemāk nekā līdz šim. No šā gada 1. jūnija stājusies spēkā jauna zemo lidojumu sistēma, kas nosaka, ka militārie lidaparāti noteiktās teritorijās var pārvietoties zemāk, lai piloti trenētos un būtu gatavi negaidītām, ar drošību saistītām situācijām.

Arī Rugāju novads Latgalē ir viena no teritorijām, virs kurām notiks šādi lidojumi. Lai uzzinātu ko vairāk par šīm izmaiņām, novada pašvaldība otrdien aicināja pie sevis Latvijas Gaisa spēku pārstāvjus.

Militārās aviācijas zemo lidojumu zonas Latvijas gaisa telpā ir septiņas, tās ietver teritoriju, sākot no Rūjienas un Smiltenes, tālāk virzoties paralēli pa Austrumu robežu un uz leju ietverot arī Preiļu un Jēkabpils apkārtni. Pāri šīm teritorijām drīzumā iedzīvotāji varēs pamanīt lidojam militāros gaisa kuģus.

Lidaparāti nepārvietosies vien pāri apdzīvotām vietām, kur ir vairāk nekā 5000 iedzīvotāju un īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kā piemēram, Lubāna mitrāju.

Путешествия бизнес авиацией

Par šādām izmaiņām vien retais iedzīvotājs ir informēts. «Nē, nekas nav dzirdēts,» saka Bērzpils pagasta iedzīvotāja Elīna. «Nē, nekas nav dzirdēts,» piebilst vēl viens bērzpilietis Gunārs. Vienīgi balvēnietis Oļegs saka, ka ir «laikam lasījis internetā». «Visi tagad runā par to drošību. Sakarā ar to politisko situāciju, kas veidojas te uz robežas ar Krieviju,» saka Oļegs.

Rugāju novads ir viena no tām teritorijām, kas ir iekļautas zemo lidojumu gaisa telpās zonās, kur lidojumi sasniegs līdz 61 metru augstumam virs pārlidojamās virsmas, gaisa kuģi būs labi saskatāmi un dzirdami. Lai, pirmkārt, pašvaldības pārstāvji un, otrkārt, iedzīvotāji būtu informēti par šo jaunumu, uz Rugājiem tika aicināti pārstāvji no Gaisa spēkiem.

Читайте также  «airBaltic» pēc mēneša sāks izmantot «Bombardier CS300» lidojumā uz Amsterdamu

Gaisa spēku pārstāvji norāda, ka saimniekiem, kuri tur lopus, nevajag satraukties par lidaparātu radīto troksni. Tas būs īslaicīgs un līdzīgs pērkonam. Tomēr šajā ziņā ir ļoti svarīga iedzīvotāju informēšana, lai nerastos pārpratumi.  «Pirms dažiem gadiem virs Smiltenes mani vecāki bija iegājuši mežā, jo domājuši, ka sācies karš. Tāpēc iedzīvotājiem ir jāskaidro, ka nav pamata satraukumam,» saka Gaisa spēku aviācijas bāzes plānošanas un mācību daļas virsnieks Aivars Freibergs.

Vienlaicīgi pārvietojamies varēs redzēt pat četras lidmašīnas, pārlidojumi notiks darba dienās no astoņiem rītā līdz sešiem vakarā, nepārsniedzot trīs stundas.

Iedzīvotājiem nav jāuztraucas par šādu apmācību uzsākšanu, tās tiek veiktas arī citās NATO un Eiropas Savienības dalībvalstīs un tur tiek uzskatītas par ierastu praksi.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Яндекс.Метрика