ASV paplašinās aizliegumu ienest lidmašīnās datorus


Foto: LETA, Evija Trifanova

ASV varas iestādes gatavojas noteikt stingrākus ierobežojumus ienest lidmašīnās klēpjdatorus un planšetdatorus. To mērķis ir novērst iespējamos teroristu uzbrukumus.

ASV iekšzemes drošības ministrs Džons Kelijs parlamenta augšpalātas – Senāta —  sēdē paziņoja, ka pieaugusi iespēja, ka teroristu grupējumi mēģinās uzspridzināt aviolainerus lidojuma laikā.

Viņš uzsvēra, ka draudi ir nopietni un desmitiem teroristu šūniņu jebkurā dienā apspriež šāda uzbrukuma iespēju.

Путешествия бизнес авиацией

Vašingtona jau pagājušajā mēnesī ieviesa daļēju aizliegumu ienest lidmašīnās klēpjdatorus, planšetdatorus un citas elektroniskās ierīces un noteica, ka tās jāievieto reģistrētajā bagāžā.

Ierobežojumi attiecas uz pasažieriem, kuri lido uz ASV tiešos reisos no 10 lidostām 8 Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstīs. Līdzīgu lēmumu pieņēmušas arī Lielbritānijas varas iestādes.

Jau ziņots, ka ASV amatpersonas ierobežojušas elektroiekārtu pārvadāšanu lidmašīnās reisos uz vairākām Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīm.

ASV Iekšzemes drošības departaments paziņojumā norādīja, ka ekstrēmisti mēģina atrast „inovatīvas metodes”, lai rīkotu uzbrukumus lidmašīnām. Saskaņā ar paziņojumu, bumbas var tikt paslēptas klēpjdatoros, planšetdatoros un citās par telefonu lielākās ierīcēs.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Ēģiptē slavē nolaupītās lidmašīnas apkalpes drosmi
Яндекс.Метрика