Eiropas Savienības lidostās stingrāk pārbaudīs bagāžu

No 1.marta pasažieriem Eiropas Savienības lidostās jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāvelta bagāžas un līdzi paņemto mantu kontrolei.

Путешествия бизнес авиацией

Lidostā «Rīga» informē, ka pasažieriem jāierodas vismaz divas stundas pirms lidojuma. Lidostas pārstāvis Pēteris Tārs norāda, ka izmaiņas nebūs ļoti nopietnas.

«Spēkā stāsies jauna drošības regula, ko izstrādājusi Eiropas Komisija. Tā paredz lielāku pasažieru līdzi nesto mantu pārbaudi, kas notiks divējādi — vai nu manuāli, ar rokām, vai arī izmantojot attiecīgo iekārtu. Metodes izvēle paliks lidostas kompetencē. Iespējams, pasažieri izjutīs nedaudz ilgāku aizkavēšanos pie drošības pārbaudes, taču izmaiņas nebūs ne tuvu tik lielas, kā tad, kad 2006.gadā tika ieviesti šķidruma pārvadāšanas ierobežojumi,» norāda Pēteris Tārs.

«Tagad būs tā, ka aviācijas drošības inspektoriem, ja viņiem liksies kaut kas nedaudz aizdomīgi, viņiem pienākums būs, neatkarīgi no tā, vai ir bijusi trauksme metāldetektorā vai rentgenā ir kaut kas aizdomīgs, viņiem vairāk būs jāpārbauda pasaužieru līdzi nestās mantas. Tas notiks vai nu ar rokām, vai ar speciālu iekārtu,» skaidro Pēteris Tārs.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  «airBaltic» Maskavas reisa lidmašīna pilota pašsajūtas dēļ atgriežas Rīgā
Яндекс.Метрика