EK ļauj lidmašīnās izmantot tālruņus un datorus; savs vārds jāsaka aviokompānijām

Eiropas Komisija (EK) pirmdien paziņoja, ka atvieglo viedtelefonu, planštetdatoru un līdzīgu ierīču izmantošanas noteikumus lidmašīnās. Aktivizējot tā dēvēto „lidojuma režīmu», tās var izmantot visu lidojuma laiku. Tas, vai ieviest izmaiņas savos noteikumos, tagad būs katras individuālās aviokompānijas ziņā.

Pēc ASV regulatora paziņojuma par lēmumu atvieglot noteikumus attiecībā uz elektronisko ierīču lietošanu lidmašīnās arī Eiropas Aviācijas drošības aģentūra pirms mēneša paziņoja, ka sekos šim piemēram. Pirmdien Eiropas Aviācijas drošības aģentūra nāca klajā ar jaunākajiem norādījumiem par tādu ierīču kā viedtelefoni, planšetdatori un e-grāmatu lasīšanas ierīces lietošanu lidmašīnās.

Путешествия бизнес авиацией

Norādījumi apstiprina, ka pirmo reizi personiskās elektroniskās ierīces atļauts lietot visos lidojuma posmos, arī paceļoties un nolaižoties, un ka tas neapdraud drošību. Bet ar vienu ļoti nozīmīgu piebildi – ierīci drīkst izmantot tikai aktivizējot tā dēvēto „lidojuma režīmu», tas ir, bez datu pārraides. Šis režīms atslēdz mobilos pakalpojumus, tāpēc pasažieri joprojām nevarēs veikt telefonu zvanus vai izmantot internetu.

Līdz šim visas personiskās elektroniskās ierīces vajadzēja izslēgt pacelšanās, nolaišanās un manevrēšanas laikā. Eiropas Savienības transporta komisārs Sīms Kallass jaunās vadlīnijas raksturoja kā nozīmīgas izmaiņas. Bet viņš uzsvēra, ka jebkurā gadījumā pasažieriem vienmēr ir jāievēro apkalpes norādījumi.

Tas, vai ieviest jaunās vadlīnijas, tagad ir atkarīgs no aviosabiedrībām. Tomēr gaidāms, ka daudzas no tām izmaiņas ieviesīs jau tuvākajās nedēļas. Kallass sagaida, ka tas notiks ļoti drīz, un ieskicē arī iespējamus papildu atvieglojumus. „Ir diezgan detalizēti izpētīts un pārbaudīts, ka mobilās ierīces var izmanot „lidojuma režīmā,» sacīja Kallass. „Aviokompānijas [jaunās vadlīnijas] var ieviest ļoti ātri. Bet kas notiks tālāk? Mēs zinām, ka dažas aviosabiedrības eksperimentē ar pieslēgšanos sakaru tīkliem pacelšanās un nolaišanās laikā. Mēs ar tām sadarbojamies, Eiropas Aviācijas drošības aģentūra izvērtēs rezultātus, un pirmie secinājumi varētu būt zināmi nākamā gada sākumā,» klāstīja komisārs.

Читайте также  Eiropas Savienības lidostās stingrāk pārbaudīs bagāžu

EK apsver, vai turpināt atvieglot noteikumus un ļaut mobilajām ierīcēm lidmašīnās ierobežoti izmantot arī sakaru tīklus, tostarp, lai pieslēgtos internetam. Tomēr vispirms ir jāpārliecinās, vai tas nerada draudus drošībai.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Яндекс.Метрика