Francijā streiko aviosatiksmes dispečeri


Foto: flickr.com/uggboy

Jau atkal izjaukti plāni tūkstošiem aviopasažieru Eiropā. Francijas gaisa satiksmes dispečeri izsludinājuši trīs dienu streiku, protestējot pret Eiropas Savienības plāniem izveidot vienotu Eiropas gaisa telpu. Solidaritātes protesta akcija rīt plānota arī Latvijā.

Pēc Eiropas Komisijas aplēsēm, Eiropas gaisa satiksmes neefektīvas pārvaldības dēļ katra lidojuma garums palielinās vidēji par 42 kilometriem. Tādēļ Brisele vēlas centralizēt gaisa satiksmes kontroles sistēmu, nevis ļaut katrai dalībvalstij pašai uzraudzīt savu gaisa telpu, kā tas notiek patlaban. Tiek uzskatīts, ka tas trīskārt palielinās reģiona gaisa telpas kapacitāti, kā arī samazinās izmaksas un lidojumu kavēšanos.

Путешествия бизнес авиацией

Tikmēr gaisa satiksmes dispečeri uzstāj, ka šī iecere ietekmēs viņu darba apstākļus un arī lidojumu drošību. Streika dēļ visā Francijā atcelti simtiem avioreisu.

„Es ierados uz lidostu piecos no rīta, samaksājot par taksometru 50 eiro, un tikai tad viņi man pateica, ka lidojums ir atcelts. Biju spiests nopirkt citu biļeti, jo mana ceļojuma laiks ir ierobežots un es nevaru gaidīt līdz nedēļas beigām,” stāsta kāds pasažieris, kurš devies ceļā uz Alžīriju.

Šis streiks ir daļa no Eiropas mēroga protesta akcijas. Solidarizējoties ar kolēģiem, vairākus reisus uz Franciju otredien atcēlusi Lielbritānijas zemo cenu lidsabiedrība «easyJet», Vācijas lidsabiedrība «Lufthansa» un Īrijas zemo cenu aviokompānija «Ryanair».

Otrdien streikam plāno pievienoties arī citas Eiropas lidsabiedrības. Bet vairākās valstīs, tostarp arī Latvijā, notiks cita veida protesta akcijas, tostarp sabiedrības informēšanas kampaņas.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Rekonstruējot Liepājas lidostu, cer lidmašīnas uzņemt 2016.gada vidū
Яндекс.Метрика