Klusā okeāna lagūnā iegāzusies lidmašīna; visi izglābušies


Foto: AP, James Yaingeluo

Nomaļas Klusā okeāna salas lagūnā nogāzusies pasažieru lidmašīna, kurā bijuši vairāk nekā 40 cilvēki. Visiem pasažieriem un apkalpes locekļiem izdevies izglābties. Avārija notikusi, jo lidmašīna nosēžoties pārlidojusi pāri skrejceļa garumam.  

Papua-Jaungvinejas nacionālās aviokompānijas “Air Niugini” lidmašīna “Boeing 737” ar 36 pasažieriem un 11 apkalpes locekļiem mēģināja nolaisties Mikronēzijas Veno salas lidostā. Tomēr lidmašīna pārlidojusi skrejceļu un iegāzusies ūdenī.

Pašlaik tiek ziņots, ka visi cilvēki ir izglābti un četri pasažieri ar nopietnām traumām nogādāti slimnīcā.


Foto: AFP, LT. ZACH NIEZGODSKI

Путешествия бизнес авиацией

Aviokompānijas pārstāvji norādījuši, ka avārija notikusi slikto laikapstākļu dēļ – tieši tāpēc lidmašīna nolaišanos sākusi novēloti.

“Tā bija sirreāla sajūta. Jutu, ka mēs smagi piezemējāmies, un tad pa vienu caurumu lidmašīnā sāka sūkties ūdens. Diemžēl stjuarti krita panikā un sāka kliegt, tādēļ pasažieri bija ļoti nemierīgi. Mēs visi domājām, ka mirsim. Tomēr priecājamies, ka visi izdzīvojām. Man ir daži sasitumi, bet varēja būt arī daudz sliktāk,” stāstīja pasažieris Bils Džeinss.

Lidmašīna bija ceļā no Ponpejas salas Mikronēzijā uz Papua-Jaungvinejas galvaspilsētu Portmorsbi. Lidmašīnas maršrutā bija paredzēta pietura Veno salā. Vietējās varasiestādes norāda, ka lidmašīna iekritusi seklā ūdenī, un tas ļāvis veiksmīgi ar laivām piekļūt lidaparātam un izglābt pasažierus.

Tomēr aviokompānija tiek kritizēta par haotisko un nekoordinēto personāla rīcību pēc avārijas. Lidsabiedrība noraida izskanējušo kritiku. Vietējās varasiestādes slavē vietējo iedzīvotāju rīcību, kuri nekavējoties ar laivām devās palīgā avārijā cietušajiem.  


Foto: AP

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Zviedrijā pēc sadursmes ar putniem nogāzies iznīcinātājs
Яндекс.Метрика