Nolaupītās lidmašīnas pasažieri Maltā atbrīvoti; laupītāji padodas un lūdz patvērumu

Maltā bez cilvēku upuriem noslēgusies ķīlnieku krīze, kad divi vīrieši savā kontrolē bija pārņēmuši pasažieru lidmašīnu no Lībijas un, piedraudot to uzspridzināt, piespieda pilotus doties uz Maltu. Dažu stundu laikā pēc nolaišanās lidostā Maltā vairāk nekā simt pasažieri tika atbrīvoti, bet nolaupītāji padevās un ir arestēti.

Lidmašīna “Airbus A320” piektdien, 23.decembrī, no rīta bija izlidojusi no Lībijas rietumu pilsētas Sebhas iekšzemes reisā uz galvaspilsētu Tripoli. Taču nolaupītāji, apgalvojot, ka viņiem ir granāta un piedraudot lidaparātu uzspirdzināt, likuši pilotiem doties uz Maltu.

Lidmašīnai nolaižoties Maltas lidostā, viens no nolaupītajiem apsolījis, ka gadījumā, ja viņa prasības tiks izpildītas, viņš atbrīvošot visus pasažierus, paturot gūstā vienīgi lidmašīnas apkalpi. Tobrīd gan nebija skaidrs, kādas tieši ir prasības.

Pēc tam, kad lidmašīna jau vairāk nekā stundu bija atradusies uz skrejceļa, lidaparāta durvis atvērās un tika izlaista pirmā cilvēku grupa – sievietes un bērni. Nolaupītāji atbrīvoja vēl vairākus desmitus ķīlnieku pēc sarunām, kuras, saskaņā ar avotu valdībā teikto, rīkojuši Maltas bruņotie spēki. Drīz pēc visu pasažieru atbrīvošanas, no lidmašīnas izkāpa arī apkalpes locekļi un nolaupītāji, kurus arestēja.

Путешествия бизнес авиацией

Kopumā lidaparātā atradās 111 pasažieri, tostarp 28 sievietes un mazulis, kā arī septiņi apkalpes locekļi.

Maltas iekšlietu ministrs Tahers Siala paziņoja, ka abi lidmašīnas sagrābēji esot bijušā Lībijas līdera, 2011.gadā pilsoņu karā gāztā un nogalinātā Muamara Kadafi atbalstītāji. Videoattēlos redzams, ka, izkāpjot no lidmašīnas, viens no nolaupītājiem vicina Kadafi ēras zaļās krāsas karogu. Iekšlietu ministrs Siala arī teica, ka abi Maltā pieprasījuši politisko patvērumu.

Lidmašīnas pilots paziņojis, ka nolaupītāji viņam vispirms prasījuši lidot uz Romu, bet viņš nolaidies Maltā. Par to vēsta raidsabiedrība BBC, atsaucoties uz Lībijas telekanālu. Telekanāls arī ziņoja, ka abi esot spēruši šo soli, lai paziņotu par jaunas, Kadafi ēras principos balstītas partijas dibināšanu.

Читайте также  «airBaltic» Maskavas reisa lidmašīna pilota pašsajūtas dēļ atgriežas Rīgā

Vienlaikus notikušais lieku reizi atgādina par haotisko un trauslo politisko un drošības situāciju Lībijā. Tas attiecas arī uz lidostām, kuras kontrolē dažādi bruņotie grupējumi un kur drošības uzraudzība ir zemā līmenī.

Šo iemeslu dēļ Eiropas Savienība, ņemot vērā Lībijas varasiestāžu nespēju garantēt lidaparātu drošību, pirms diviem gadiem aizliedza visām Lībijas aviokompānijām ielidot Eiropas gaisa telpā. Aizliegums ir spēkā joprojām un pēc šī incidenta diez vai tik drīz tiks atcelts.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Яндекс.Метрика