Slēgtās skolas vietā — Bārbeles Zēnu skola ar vieglās aviācijas interešu izglītību

Vecumnieku novada Bārbeles pagastā, pirms sešiem gadiem slēgtās pamatskolas vietā, šoruden durvis vērs Bārbeles Zēnu skola. Mācību process notikšot pēc Montesori principiem, bet interešu izglītībā tikšot radīta interese par vieglo aviāciju.

Ideju par šādu skolu izlolojis priesteris Andrejs Mediņš, lai radītu, viņaprāt, piemērotu vidi jauno vīriešu izaugsmei.  

Kādreizējās Bārbeles pamatskolas ēkā pašlaik pilnā sparā rit remontdarbi. Darāmā netrūkst, jo līdz rudenim visam jābūt pabeigtam, lai septembrī mācību gaitas varētu uzsākt bērnudārznieki un 1.-3. klases audzēkņi.

Mācību programma šeit būšot kā visur, bet ārpus stundām dzīve ritēšot pēc kopienas principiem.

Bārbeles Zēnu pamatskolas direktore Ilona Blūma stāstīja, ka skolā mācīsies tikai puikas un klātesoši būs arī zēnu tēvi.

“Tas ir viens no nosacījumiem, lai šeit mācītos. Mēs kopā ar zēnu tēviem ikdienu pavadīsim gan darbā, gan mācību procesā.  Ja nevarēs vienreiz nedēļā, varbūt būs retāk. Tāpat mēs domājam par bērnunama bērniem un mēģinām risināt jautājumu, kā dabūt puikas šurp no bērnunamiem,” stāstīja Blūma.

Путешествия бизнес авиацией

Neierasta būs arī interešu izglītība, kas saistīta ar vieglo aviāciju.

Lidlaukam projektēšanas darbi vēl tikai notiek, bet simulatori, kādos apmācības iziet jaunie piloti, jau sarūpēti.

Civilās aviācijas aģentūras inspektors Aivars Grahoļskis atzina, ka “lielākajai daļai cilvēku jau aviācija liekas kā tāds tabu, tāds tāls un nepieejams, un mēs vēlamies parādīt, ka aviācija ir ļoti tuva un pieejama”.

“Tā ir stihija, un jebkura stihija cilvēkus vilina, it sevišķi bērnus,” piebilda Grahoļskis.

“Es domāju, ka būs vēl viens smags jautājums, kur mums nāksies pastrādāt  kopā ar Aviācijas asociāciju, lai arī šeit mēs dabūtu to iespēju, ka jaunieši jau no 13 gadiem varētu kopā ar instruktoru vadīt  mazos lidmodeļus,” atzina Andrejs Mediņš.

Читайте также  Turpinās pazudušās Malaizijas lidmašīnas meklēšana

Ideja par šādas skolas izveidi biedrības »Kalna Svētību kopiena» kapelānam Mediņam radusies, strādājot ar atkarīgajiem Bruknas muižā.

“Es sapratu, ka tās ir sekas, ar ko es cīnos visu laiku, un tad, pateicoties brāļiem Kokariem, kuri man savā laikā teica:  »Andrej, ko tu darbojies ar sekām, vajag novērst cēloņus», tajā brīdī tas man tā nepielēca uzreiz, bet es to nēsāju sevī,” stāstīja biedrības »Kalna Svētību kopiena» kapelāns Andrejs Mediņš

Tas, ka pamatskola Bārbelē tika slēgta  nepietiekamā bērnu skaita dēļ, priesteri nesatraucot, jo  viņš ir cieši pārliecināts, ka  šāds skolas modelis ir dzīvotspējīgs.

 

Авиаперелеты на мероприятия и события

Яндекс.Метрика