ASV atkal brīdina par spridzekļiem lidmašīnās


Foto: AFP / AFP

ASV Iekšzemes drošības ministrija atkal brīdinājusi aviokompānijas par iespējamiem uzbrukumiem, izmantojot kurpēs paslēptus spridzekļus. Ministrija nākusi klajā ar šādu brīdinājumu, balstoties uz „pavisam nesenu izlūkošanas” informāciju.

Путешествия бизнес авиацией

Amatpersonas informē, ka pasažieri var tikt pakļauti pastiprinātām pārbaudēm un lidsabiedrības pievērsīs lielāku uzmanību pasažieru kurpēm. Pēc tam, kad Lielbritānijas pilsonis Ričards Reids 2001. gadā ar kurpē paslēptu spridzekli mēģināja iekļūt transatlantiskā reisa lidmašīnā, vairākās lidostās pasažieriem jau tagad tiek lūgts novilkt kurpes drošības pārbaužu laikā.

Telekanāls CNN, atsaucoties uz ASV un citu izlūkdienestu informāciju, vēstīja, ka teroristu grupējumi strādā pie jauna kurpju bumbas dizaina. Jaunākā informācija par iespējamiem draudiem gan neattiecas uz kādu konkrētu valsti, aviosabiedrību vai laiku, un nekas neliecinot, ka tiek plānots kāds konkrēts uzbrukums.

Jau vēstīts, ka pirms ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos ASV drošības dienestu amatpersonas brīdināja, ka varētu notikt mēģinājumi lidmašīnās ienest zobu pastas tūbiņās paslēptas sprāgstvielas.

Авиаперелеты на мероприятия и события

Читайте также  Ciema iedzīvotāji atraduši pazudušo Indonēzijas lidmašīnu
Яндекс.Метрика