Robežsardzes aviācijas pārvaldei nepieciešami vismaz simt jauni darbinieki

Pēdējā laikā aktualizējies jautājums, cik daudz Latvijas robežsardzes aviācijas struktūrvienība ir gatava piedalīties starptautiskajās bēgļu aizturēšanās operācijās.  Septiņu gadu laikā aviācijas pārvaldes robežsargi ir piedalījušies 15 starptautiskās operācijās visā pasaulē. Šobrīd gan nākas izvērtēt spēku kapacitāti, lai nodrošinātu nepieciešamo speciālistu skaitu operācijās. 

Aviācijas pārvalde ir jaunākā robežsardzes struktūrvienība, kas Latvijā tika izveidota 2008.gadā. Robežsargu darbs ir pierādījis savu efektivitāti un šobrīd operācijās citās valstīs bēgļu ierobežošanā strādā 20 Latvijas robežsargu.

Pēdējo divu gadu laikā krietni pieaug nelegālo imigrantu un nelegālo preču pārvietošanas apjoms. Cīņā ar to tiek izmantoti aviācijas pārvaldes resursi, un ievērojami pieaugusi darba intensitāte. Lidojumu skaits un aizturēto skaits Latvijas pierobežā ir trīskāršojies.

Aviācijas pārvalde ir gatava arī turpmāk piedalīties starptautiskajās operācijās, taču jau tuvākajā laikā ir nepieciešami vismaz simts jaunu robežsargu.

Путешествия бизнес авиацией

„Šodien mēs esam tik, cik esam, un tie, kas mācās skolā, tie aizvietos jau esošās vakances. Diemžēl vienā dienā nevar dabūt 100 cilvēku, jo gadu jāmācās, lai pēc gada viņi pilnvērtīgi darbotos uz Latvijas robežas,” skaidro Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars.

Ja rēķina Latvijas robežsardzes iespējas atbalstīt ES kopējās operācijās nelegālo imigrantu novēršanā, Latvija var sniegt atbalstu ar vienu helikopteru, taču arī cilvēku resursi ir ierobežoti. „Ir ļoti jāpiedomā, vai mēs varēsim cilvēkus aizsūtīt vairāk, nekā bijām plānojuši un kā šobrīd darām, jo uz mūsu austrumu robežas situācija nav vienkārša,” saka Garbars.

Pēdējo nedēļu laikā aviācijas pārvalde ir vairākkārt piedalījusies kopējās nelegālo imigrantu aizturēšanās operācijās Latvijas austrumu pierobežā. „Skaidrs, ka drošības nekad nav par daudz, un skaidrs, ka mēs noteikti atradīsim darbu visiem robežsargiem, ja viņi dubultotos. Un tie apdraudējumi ir, mēs pie tā strādājam,” saka Aviācijas pārvaldes priekšnieks Aleksandrs Šukšins.

Читайте также  Eiropas Savienības lidostās stingrāk pārbaudīs bagāžu

Šobrīd valsts robežsardzes Ludzas aviācijas pārvaldē ir četri helikopteri —  divi divdzinēju un divi viendzinēja lidaparāti. Taču jau nākamgad būtu jādomā par jaunu vienību iegādi. Ja salīdzina ar kaimiņvalstīm,  Lietuvā un Igaunijā vēl ir patruļlidmašīnas, bet Latvijā šāda vienība ir tikai plānā. 

Pašlaik gaisa kuģu uzturēšanai un personāla apmācībai, kā arī citām vajadzībām gadā tiek tērēti nedaudz vairāk par 300 tūkstošiem eiro. Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars teic, ka  štatu palielināšana un papildu līdzekļu piesaistīšana ir jāveic pēc iespējas ātrāk. 

Авиаперелеты на мероприятия и события

Яндекс.Метрика