Uzsāk pārbaudi par «airBaltic» lidmašīnas avārijas nosēšanos

Saistībā ar 17.septembrī aviokompānijas “airBaltic” lidmašīnas “Bombardier Q400” avārijas nosēšanos Rīgas lidostā Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs ir uzsācis izmeklēšanu, lai noskaidro notikušā tehnisko iemeslu, informēja Satiksmes ministrija.

Lidmašīnai bija radušās problēmas ar priekšējo šasiju. Lidmašīnā atradās 63 pasažieri, no tiem divi bija bērni un viens zīdainis, kā arī četri apkalpes locekļi. Neviens lidmašīnas ārkārtas nosēšanās dēļ nav cietis.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība)  ir pieprasījis iesaistītajām institūcijām sniegt detalizētu informāciju gan par dienestu darbu un rīcību notikuma dienā, gan izmeklēšanas rezultātiem.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja pārbaudes mērķis ir noskaidrot situācijas objektīvos iemeslus, lai turpmāk sekmīgi un savlaicīgi novērstu jebkādus šāda veida notikumus aviācijas jomā.

Tikai pēc rūpīgas izmeklēšanas varēs secināt, kāds bija iemesls paaugstinātās drošības apstākļiem un lidmašīnas tehniskajam stāvoklim.

Pārbaude nav saistīta ar atbildības noteikšanu.

“airBaltic” arī informējusi ministru un Satiksmes ministriju kā kompānijas akcionāru, ka pārbauda visas lidsabiedrības rīcībā esošās “Bombardier» lidmašīnas, lai pārliecinātos par to tehnisko stāvokli un nodrošinātu turpmāko lidojumu drošību.

Augulis izsaka pateicību visiem situācijas risināšanā iesaistītajiem cilvēkiem. “Sekojot līdzi notikumu gaitai, man ir gandarījums par “airBaltic” lidmašīnas apkalpes pieredzi un profesionalitāti, veicot lidmašīnas nosēšanos paaugstinātas drošības apstākļos. Profesionāla, pieredzējusi un uzticama komanda aviācijas jomā ir ārkārtīgi nozīmīgs lidojuma drošības pamats, uz ko paļaujas ļoti daudz cilvēku. Latvijas nacionālā aviokompānija ir apliecinājusi savas komandas uzticamību un spēju rīkoties sarežģītās situācijās,” pauda ministrs.

Путешествия бизнес авиацией

Viņš arī pateicās par ieguldījumu situācijas risināšanā lidostas Rīga, gaisa satiksmes un drošības dienestu darbiniekiem par profesionālu darbu.  

“Pēc šobrīd veiktās incidenta pārbaudes rezultātiem varēsim detalizēti izvērtēt un secināt par turpmāk nepieciešamo pilnveidi gan iestāžu darbā, gan infrastruktūrā un aprīkojumā, lai, piemēram, šādā situācijā operatīvi atjaunotu lidostas darbību ikdienas režīmā un sekmētu efektīvu komunikāciju ar pasažieriem,” uzsver Augulis.

Читайте также  Vairāki «Ryanair» reisa Dublina - Zadara pasažieri hospitalizēti pēc ārkārtas nosēšanās Vācijā

Ministrs arī izsaka pateicību pasažieriem un lidostas klientiem par izpratni, ņemot vērā radušos situāciju.

Savukārt “airBaltic” pārstāvis Jānis Vanags LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja, ka kompānija pārbaudīs visas «Bombardier» lidmašīnas. Pirmās pārbaudes jau notikušas, un tagad gatavo plānu, lai padziļināti pārbaudītu visas kompānijas lidmašīnas. Izmeklēšanai pieslēgsies arī “Bombardier”, kas jau nosūtījis uz Rīgu savu ekspertu.  

Vanags arī norādīja, ka konkrētais lidmašīnas modelis ir ļoti uzticams, pasaulē izmanto 500 šādas lidmašīnas, tās nolidojušas miljoniem stundu un pierādījušas sevi kā drošas. 

Lidmašīnas pasažiera Reimonda Prentisa uzņemtais video ar lidmašīnas nosēšanos un pasažieru evakuāciju: 

Jau ziņots, ka starptautiskās lidostas «Rīga» skrejceļš 17.septembrī tika slēgts, jo tehnisku iemeslu dēļ «airBaltic» reiss BT641 ar lidmašīnu «Bombardier Q400 NextGen» no Rīgas uz Cīrihi starptautiskajā lidostā «Rīga» veica avārijas nosēšanos.  

Авиаперелеты на мероприятия и события

Яндекс.Метрика